سابقه شرکت در چند سال اخیر

ما فعالیت عمرانی را از سال 1388 شروع کردیم. سرپرست پروژه مسکونی 1500 متری واقع در نارمک بودیم و کار خود را ادامه دادیم. سال های 1393-1390 جزء سال های پرکار مجموعه بود. در این سال ها اجراء 15000 متر سقف متال دک و مدیریت 6000 متر پروژه مسکونی واقع در نارمک و نیروی دریایی از افتخارات ماست.

پروژه اجرا شده با مواد معدنی

در سال 1393-1396 فعالیت ما در زمینه اجراء پوشش ضد حریق از نوع مصالح بنایی آغاز گردید. در این سه سال بیش از 200.000 متر مربع پروژه به اتمام رسید و تائیدیه آن اخذ گردید. در پایان سال 1396 نمایندگی شرکت نوید رنگ پدرام اخذ گردید که از آن پس به خدمات مجموعه، اجراء با مواد معدنی و رنگ متورم شونده اضافه شد. متراژ اجرا شده در این سه سال بیش از 300.000 متر می باشد؛ که همه مناطق شهر تهران را پوشش می دهد.

شرکت آذر ایستا پدرام سازه

 

شرکت آذر ایستا پدرام سازه بنا در سال 1390 توسط مهندس پدرام محبوبی راد تاسیس گردید. این شرکت فعالیت خود را در زمینه پوشش های ضد حریق از سال 1388 آغاز نمود. در آن زمان شرکت های بسیار کمی در زمینه پوشش های ضد حریق فعالیت می کردند و هنوز قوانین آتش نشانی نسبت به پوشش های ضد حریق تا به این حد فعلی جزو ملزومات شهرداری نبودند.

شرکت آذر ایستا جزو اولین شرکت هایی می باشد که در زمینه پوشش های ضد حریق کار خود را آغاز نموده است و پس از اتفاق تلخ پلاسکو قوانین سازمان آتش نشانی در خصوص پوشش ساختمان ها اصلاح گردید و فعالیت این شرکت افزایش نیز داشت.

به طور کلی شرکت های پوشش ضد حریق برای این که بتوانند در این زمینه فعالیت کنند، باید مجوز های لازم را از سازمان تحقیقات و سازمان آتش نشانی دریافت نمایند. شرکت آذر ایستا در سال 1390 موفق به دریافت این مجوز گردید و رسما فعالیت خودش را آغاز نمود.

پوشش های اجرا شده توسط شرکت آذر ایستا پدرام سازه

پوشش های ضد حریقی که توسط شرکت آذر ایستا اجرا می شوند شامل پوشش های ضد حریق با مصالح بنایی ، پوشش های ضد حریق با مواد معدنی و رنگ های ضد حریق می باشد. در ذیل توضیحات مختصری در مورد پوشش های ضد حریق ارائه می دهیم.

پوشش ضد حریق با مصالح بنایی

این نوع پوشش ضد حریق ترکیب ماسه سیلیکاته و سیمان و آب می باشد که هزینه اجرای آن نسبت به سایر پوشش ها کم تر است ولی وزن مخصوص آن زیاد می باشد و باعث می شود سازه سنگین شود. شرکت آذر ایستا بنا در ابتدای کار خویش پوشش های ضد حریق با مصالح بنایی را اجرا نموده است و با پروژه های فعلی بالاتر از پانصد هزار متر مربع اجرای پوشش ضد حریق با مصالح بنایی در رزومه خود دارد.

پوشش های ضد حریق با مواد معدنی

این نوع پوشش ها دارای انواع مختلفی از نظر استاندارد های سازمان تحقیقات و بین المللی می باشند ولی در حالت کلی دو نوع هستند، پوشش های ضد حریق پایه سیمانی و پوشش های ضد حریق پایه گچی هستند که از نظر قیمت هزینه بیشتری نسبت به پوشش های ضد حریق با مصالح بنایی دارند و از رنگ های ضد حریق ارزان تر هستند و وزن مخصوص کمی دارند.

پروژه اجرا شده با مواد معدنی
پروژه اجرا شده با مواد معدنی

آذر ایستا در زمینه پوشش های ضد حریق با مصالح معدنی نیز رزومه بالایی دارد و حدود چهار صد هزار متر مربع پروژه اجرا کرده است. نوع متریال معدنی که ما استفاده می کنیم دارای استاندارد یو ال می باشد و از ضخامت بسیار کمی نسبت به سایر متریال معدنی برخوردار هستند.

رنگ های ضد حریق (متورم شونده)

رنگ های ضد حریق عملکرد متفاوتی در اجرا نسبت به سایر پوشش های ضد حریق دارند و از نظر هزینه بسیار گران هستند ولی بسیار سبک و تمیز می باشند، شرکت آذر ایستا در زمینه رنگ های ضد حریق نیز اجرا های بسیاری انجام داده است.

دستگاه های شات کریت پوشش های ضد حریق شامل دو نوع هستند.

  • دستگاه های ماردونی
  •  دستگاه های پیستونی 

در دستگاه های ماردونی متریال ضد حریق ابتدا با آب توسط میکسر دستگاه مخلوط می شوند، سپس توسط ماردون هدایت، به داخل شیلنگ های دستگاه می روند و پس از ترکیب با فشار هوا به صورت ملات سفت به سطح المان ها پاشش می شوند و در نهایت سطحی صاف و از لحاظ ظاهری زیبا حاصل می شود؛ اما در دستگاه های پیستونی ملات ماسه و سیمان داخل دیگ دستگاه به صورت شل میکس می شود و سپس به سطوح المان ها پاشش می شود و در نهایت سطحی برفکی شکل و ناصاف حاصل می شود.

پوشش رنگ ضد حریق
پوشش رنگ ضد حریق

دستگاه های ماردونی استهلاک بالایی دارند و لوازم مصرفی آن (روتور و استاتور) هزینه بالایی دارند ولی دستگاه های پیستونی، این هزینه استهلاک را ندارند و این امر سبب می شود استفاده از دستگاه های ماردونی هزینه بالاتری برای پیمانکاران داشته باشند. چون برای ما کیفیت کار و همچنین رضایت کارفرما بسیار اهمیت دارد، این شرکت برای تمامی اکیپ های مجری دستگاه ماردونی تهیه نموده است.

پس از اجرای پوشش های ضد حریق با توجه به قوانین شهرداری برای پایان کار تاییدیه پوشش های ضد حریق باید توسط سازمان آتش نشانی صادر شود. صدور تاییدیه از طرف سازمان آتش نشانی به این صورت است که پس از اجرای پوشش های ضد حریق شرکت مجری باید درخواست بازدید آتش نشانی را در کارتابل انجام دهد، سپس بازرسین محترم سازمان آتش نشانی برای بازدید میدانی به کارگاه مربوطه می روند و در صورتی که اجرا به صورت کامل و جامع انجام گردیده باشد کار را تایید می نمایند.

شرکت آذر ایستا پدرام سازه با توجه به کیفیت اجرا و سرعت قابل توجه اجرای خویش توانسته است تاییدیه سازمان محترم آتش نشانی را در تمامی پروژه های انجام شده در اولین بازدید کسب نماید. پس از گذشت ده سال از سابقه تاسیس، اکنون با بیش از هشتصد هزار متر مربع اجرای موفق و بیش از یکصد نفر پرسنل فعال و اکیپ های مجرب یکی از شرکت های موفق در زمینه اجرای پوشش های ضد حریق می باشد. این شرکت توانسته است محدوده فعالیت خویش را نیز گسترش دهد و علاوه بر شهر تهران در شهر هایی مثل قزوین، مشهد، کرج و غیره نیز مجری پروژه های پوشش های ضد حریق بوده است.

keyboard_arrow_up