انواع-کپسول-آتش-نشانی

انواع کپسول آتش نشانی، اجزای تشکیل دهنده و کاربرد آن‌ها

کپسول آتش نشانی، عموما به شکل مخزنی است استوانه ای شکل که داخل آن با مواد مخصوصی تحت فشار پر شده است و در هنگام حریق به ما کمک می کند تا از گسترش آتش سوزی جلوگیری شود. با توجه به این که هر نوعی از حریق با هم متفاوت است…

اتاق-سرور

اهمیت سیستم اعلام و اطفا حریق در اتاق سرور (دیتاسنتر)

در اتاق سرور نمی توان از سیستم های اطفا حریقی استفاده کرد که پایه‌ی آن ها آب است، زیرا اگر حریقی صورت گیرد و این سیستم ها شروع به کار کنند سیستم های الکترونیکی به کل از کار می افتد و دیگر قادر به استفاده مجدد از آن ها نیست.

مامور-ضدحریق

آیا آتش نشان همان مامور ضدحریق است؟ چه وظایفی دارد؟

حدود 150سال پیش در سال 1251 اولین آتش نشانی در شهر تبریز توسط روس ها تاسیس گردید که دو سال پس از آن در شهر های مسجد سلیمان و آبادان به دلیل حفظ تاسیسات پالایشگاهی تاسیس گردید.

پوشش-ضدحریق-ورمیکولیت

همه چیز درباره پوشش ضد حریق ورمیکولیت

folder_openمطالب پوشش ضد حریق
comment2 دیدگاه

این نوع پوشش، یکی از ارزان ترین و در عین حال کار آمد ترین نوع پوشش برای سازه های فلزی در مقابل حریق است. که از مخلوط کردن مواد معدنی مناسب و چسباننده های ارزان قیمتی مانند، گچ یا سیمان بعلاوه ی الیاف تسلیح کننده درست می شود.

IMG 20220405 134944

پوشش ضد حریق در فهرست بها

folder_openمطالب پوشش ضد حریق
comment3 دیدگاه

همچنین برای حفره های ذوزنقه ای بین تیر ها ی فولادی و تاوه فلزی ماندگار ردیف های مربوطه ی تیر را پوشش ضد حریق میزنند. ولی بابت پر کردن حفره های با مصالح، مورد تایید مهندس مشاور هزینه جداگانه حساب نمی شود.

فهرست