سوله چیست؟ تاریخچه، معرفی انواع سوله و کاربرد آن‌ها

سوله چیست؟ تاریخچه، معرفی انواع سوله و کاربرد آن‌ها

سوله‌های سنگین، با عنوان سوله سنتی یا تیر ورقی هم شناخته می‌شوند که در گذشته از آن‌ها بیشتر استفاده می‌شد. وزن بالای این سازه‌ها، باعث محدودیت‌هایی برای اجرا و بکارگیری آن‌ها می‌شد.

همه چیز درباره انواع هواکش صنعتی

پنکه صنعتی چیست؟ آشنایی با انواع پنکه صنعتی و کاربرد هر کدام

یکی از رایج‌ترین وسایل مورد نیاز برای این محیط‌ها، فن‌ها هستند. فن‌ها یا پنکه‌ها محصولاتی مشابه پنکه‌های معمولی خانگی، ولی با قدرت، ابعاد و استحکام بسیار بیشتر هستند.

بررسی مراحل بتن ریزی در سازه ها | انواع بتن

بررسی مراحل بتن ریزی در سازه ها | انواع بتن

بتن کلمه‌ای است که به مخلوط بدست آمده از ترکیب سیمان، آب، شن و ماسه گفته می‌شود. بتن به معنای امروزی که می شناسیم، اولین بار در قرن هجدهم ساخته و مورد استفاده قرار گرفت.

فن آکسیال یا هواکش محوری چیست

فن آکسیال یا هواکش محوری چیست و چگونه کار میکند؟

هر فن آکسیال، از چندین قطعه شامل موتور، محور چرخش و تیغه‌ها یا پره‌ها تشکیل شده است که داخل یک محفظه قرار می‌گیرند. موتور دستگاه با دریافت انرژی برق، محور چرخنده و پره‌های متصل به آن را به چرخش در می‌آورد.

عایق ضد حریق چیست ؟ نحوه ی اجرا | آذر ایستا بنا

نقش پوشش ضد حریق در ایمنی سازه ها

استفاده از پوشش ضد حریق در ساخت پاساژها و ساختمان‌های چند طبقه‌ی تجاری، آپارتمان‌های مسکونی چند طبقه، کشتی‌ها، پالایشگاه‌ها، دیوار و سقف تونل‌ها و معادن زیر زمینی، کارخانه‌ها و انبارها، سوله‌های صنعتی و مانند آن اهمیت بیشتری دارد.

بررسی روش اجرای سازه معکوس (تاپ داون یا تاپ دان)

پس از اجرای ستون‌های تکیه گاه میانی، کف تسطیح شده و با در نظر گرفتن موقعیت دهانه‌های دسترسی به طبقات زیرین، بتن و آرماتور دال زمین در سطح بالای شمع‌ها و دیوا‌رهای محصور اجرا می‌شود.