شرکت های پوشش ضد حریق

شرکت های پوشش ضد حریق | آذر ایستا بنا

نظر شما درباره این مطلب چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

اولین نفر شما هستید

شرکت های پوشش ضد حریق

()

وظیفه شرکت های پوشش ضد حریق

از دیر باز آتش سوزی برای مردم موضوعی نگران کننده بوده است و همیشه به دنبال راهی برای کم کردن خسارات مالی و جانی آن بودند. حال یکی از راه هایی که هم سازمان آتش نشانی اجبار کرده است و هم راهی است برای کمتر شدن خسارات ناشی از آتش سوزی، پوشش ضد حریق می باشد که در این مقاله می خواهیم در مورد شرکت های پوشش ضد حریق بهتون اطلاع بدیم.

پوشش ضد حریق یا Fire Proof چیست؟

پوشش ضد حریق یا Fire Proof چیست؟ | آذر ایستا بنا

پوشش ضد حریق همانطور که از نامش پیداست، پوششی است بر روی ساختمان و سازه که از فروپاشی آن در مقابل افزایش دما ( با توجه به ضوابط آتش نشانی بین 500-750 درجه سانتی گراد ) و حریق جلوگیری می کند. و همچنین زمان کافی را برای فرار از آتش سوزی و ارائه خدمات آتش نشانی فراهم می کند.

پوشش ضد حریق برای انواع سازه های فلزی و بتنی مورد استفاده قرار می گیرد.  با استفاده از پوشش ضد حریق دمای اجزای اساسی سازه در زمان تعین شده کنترل می شود. و به دمایی که باعث افت مقاومت و ریزش اجزای اساسی و فولاد  و یا از دست دادن ساختار بتن و تخریب می شود، نمی رسد.

اکثریت بر این باور هستند که پوشش ضد حریق برای سازه های جدید است ، اما پوشش ضد حریق هم بر روی سازه های تازه احداث شده و هم بر روی سازه های قدیمی قابل اجرا است. و هدف محافظت اسکلت ، سازه و در کل تمامی المان های سازه در مقابل آتش سوزی است.

شرکت های پوشش ضد حریق چند دسته اند

شرکت های پوشش ضد حریق انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع پوشش، قوانین سازمان آتش نشانی و نوع سازه هر کدام توسط  شرکت های مجزا انجام می شود، ولی در کل شرکت های پوشش ضد حریق شامل دو دسته هستند

شرکت هایی که داخل وندورلیست آتش نشانی هستند

این شرکت ها تولید کننده هستند، به این معنی که تمام متریال و مواد معدنی که برای ساخت پوشش ضد حریق لازم است را خود به تنهایی  تولید میکنند، و درضمن مورد تایید سازمان آتش نشانی نیز هستند. و  در بعضی از آن ها  بعلاوه اینکه متریال را تولید می کنند به مرحله ی اجرا هم میرسانند.

برخی فکر میکنند که وقتی وارد وندور لیست آتش نشانی می شوند به صورت دائم می توانند در آن لیست به فعالیت خود ادامه دهند، ولی این طور نیست، سازمان آتش نشانی و سازمان تحقیقات هر سال از متریال تولید شده توسط این شرکت ها آزمایش های مختلفی می گیرند، و در صورتیکه در این آزمون ها موفق شوند می توانند جایگاه خود را در وندور لیست آتش نشانی حفظ  کنند در غیر این صورت از لیست خارج می شوند تا باردیگر طبق استاندارها دوباره وارد شوند.

شرکت های پوشش ضد حریق که داخل وندور آتش نشانی نیستند

این شرکت ها خود به تنهایی تولید کننده نیستند، اما نماینده ی شرکت های که داخل وندور لیست آتش نشانی است هستند. اما بسته به نوع پوشش ، قوانین مختلفی برای اجرای آن در شرکت ها در نظر گرفته می شود.

پوشش ضد حریق خود به سه نوع مجزا تقسیم می شود

مصالح بنایی، مصالح معدنی و رنگ های ضد حریق که  این سه نوع پوشش را شرکت های مختلفی که مجری پاشش این نوع مواد می باشد انجام می دهد. لازم به ذکر است ماشین آلات پاشش هر یک از این مواد با هم تفاوت دارد. پوشش های که با مصالح بنایی انجام می شود، ملزم به ثبت شرکت  نیستند و می توانند با شخص قرارداد بسته شود، زیرا موادی که اجراء می شود نیاز به استاندارد خاصی ندارد، فقط باید مشاور آتش نشانی فرم درخواست بازدید را پر کند.

اشخاصی که به صورت شخصی پوشش ضد حریق را اجرا میکنند.

عده ای بدون این که شرکتی داشته باشند به صورت شخصی کار می کنند، که متریال را از شرکت های داخل وندور تهیه می کنند و مطابق استاندارد آتش نشانی، استاندارد سازمان تحقیقات مسکن و راه و شهرسازی اجراء می کنند. اگر از متریال معدنی استفاده کنند توسط شرکت ضدحریق و اگر متریال بنایی استفاده کرده باشند توسط مشاور پروژه در خواست بازدید را انجام می دهند و تائیدیه پروژه را اخذ می نمایند.

معرفی شرکت آذر ایستا بنا

شرکت آذر ایستا بنا به مدیریت پدرام محبوبی راد جزو اولین شرکت مجری می باشد که به صورت شرکتی اجرای پوشش های ضد حریق را انجام می دهد و نماینده رسمی شرکت نوید رنگ پدرام می باشد.

شرکت ما توانسته در سال های اخیر بیش از 600 هزار متر مربع پروژه را فقط در تهران انجام دهد. لازم به توضیح می باشد که متریال مورد استفاده شرکت آذر ایستا برای مواد معدنی پایه سیمانی 1700 می باشد و به غیر از متریال معدنی از مصالح بنایی ( ماسه و سیمان ) خواهد بود. مطابق مبحث سوم پروژه را انجام و تائیدیه های لازم را از سازمان آتش نشانی اخذ می نماید.

متریال مورد استفاده دیگر این مجموعه، رنگ های متورم شونده می باشد که به علت گرانی این نوع متریال معدود پروژه ای از این نوع رنگ ها استفاده می کنند.

نتیجه گیری کلی

  • شرکت های پوشش ضد حریق بر دو دسته تشکیل می شوند، شرکت های داخل وندور (تولید کننده متریال)
  • شرکت های خارج از وندور آتش نشانی (شرکت های مجری) که شرکت آذر ایستا از این نوع شرکت می باشد.

امیدواریم این مطلب مفید فایده بوده باشد.

نظر شما درباره این مطلب چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

اولین نفر شما هستید

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.